"יִהְיוּ לְרָצון אִמְרֵי פִי וְהֶגְיון לִבִּי לְפָנֶיךָ. ה' צוּרִי וְגואֲלִי" - "הָשִׁיבָה לִּי שְׂשׂוֹן יִשְׁעֶךָ וְרוּחַ נְדִיבָה תִסְמְכֵנִי"

"כי שפתי כהן ישמרו דעת ותורה יבקשו מפיהו כי מלאך ה' צבאות"

"הטו אזנכם ולכו אלי, שמעו ותחי נפשכם".

תשע"ט: שנה תקשורתית במהותה

תשע"ט -: שנה תקשורתית במהותה

תחזית שנתית  לשנת תשע"ט  על פי התרולוגיה וקלפי הטארוט.

קוראיי היקרים שנה טובה,

המון שאלות לגבי מהותה של השנה החדשה הונחו על שולחני. אין לי כוונה להתנבא בשאלות שקשורות במה יהיה בביטחון, בכלכלה או בחינוך וזאת מכיוון שאני מאמין באמונה שלמה, שלהתנהגות המוסרית שלנו כבני אדם שביחד יוצרים קהילה ועם, יש השפעה ישירה על איכות מצבנו הביטחוני, הכלכלי והאישי כאחד. אני מאמין, שהמעשים שלנו, המחשבות שלנו והמילים שלנו יוצרים את המציאות שאותה אנו נפגוש בעתיד. אם כך אחיי, שנה טובה זה בידיים שלנו!! הן כיחידים והן כעם. אחדות, מוסר ויושר לאומי יבטיחו לנו כעם, ביטחון, ושלווה וגשם. התחברות למהות הרוחנית שגלומה וצפונה בשנת תשע"ט תוביל אותנו ב"ה להגשמה ולמציאת נתיבים חדשים של הארה ותובנות רבות משמעות לנו ולעולם כולו. אז לכל הסקרנים אני מצרף את המהות הרוחנית שגלומה בשנה החדשה שבאה בעזרת השם על כולנו לטובה וזאת בעזרת התָרולוגיה ותורת קלפי הטארוט על פי רוח הגישה היהודית.

שאו ברכה, שנה טובה ואלוהים אתכם!!

"כי שפתי כהן ישמרו דעת ותורה יבקשו מפיהו כי מלאך ה' צבאות"

"הטו אזנכם ולכו אלי, שמעו ותחי נפשכם".

הקלף השנתי: תשע"ט - מבית מדרשו של עוזי הכוהן

אביר החרבות

הקלף השנתי שמייצג את תשע"ט על פי התרולוגיה - מבית מדרשו של עוזי הכוהן

הקלף השנתי לשנת תשע"ט

אביר החרבות

 ערך מספרי: 4

יסוד: האש שבאוויר.

משמעות קבלית על עץ החיים: אצילות ביצירה.

אות בשם המפורש: י' בתוך ו'.

מדובר בשנה בעלת רוח לוחמנית, צעירה, שחצנית ואנרגטית. זו שנת תכנון והערכות ליישומם של רעיונות ותיאוריות. תשע"ט תהה שנה של מרדנות ולחימה למען רעיונות ואידאות שאולי לא מביאים לתוצאות בגלל המתמקדות ביותר מידי מטרות בעת ובעונה אחת והדבר יוצר מצב של "תפסת מרובה לא תפסת". זו שנה רווית יוזמה תקשורתית ופעילות שמנסה לדחוף ולקדם רעיונות ודעות. בשנה זו יש חוסר מנוחה מתמיד והעדר ריכוז שנובעים בעיקר מפחד להיכשל והדבר איננו מאפשר לקבל ולקחת אחריות על בחירה אחת מוגדרת. תשע"ט שנה של תשומת לב מופרזת ומתן דגש יתר להיבטים חיצוניים של שלטון ומעמד, של הם ואנחנו. שנה של חשש לאיבוד הקשר עם תנאי השטח והמציאות הממשית. שנה של הפגנת עוצמה שמחפה על חוסר ביטחון פנימי ופחד שמוסתר תחת מעטה של לוחמנות, ביקורתיות וצורך מתמיד בהגנה מתוך תחושה שזה הכול או כלום ושההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה. בשנה זו, נהיה עדים לקושי בנתינת אמון שנוצר על רקע של כעסים, פחד ורגשות קיפוח או תחושה של חוסר צדק וחזרה לימים בהם מי שחזק ובועט נותן את הטון ומקבל את הטוב יותר. שנה של לחימה על עמדות וחתירה והסתערות חסרת פשרות למיצוי תהליכים עד הסוף. שנה של מחנאות, תחרותיות וחילוקי דעות. שנה של בחירות וריצה מטורפת אחרי כבוד מעמד וכוח.

תשע"ט שנת האש בתוך האוויר

היסוד שמייצג הקלף – אש בתוך אוויר, יוצר בשנה זו מצב אנרגטי וחיובי אבל מאידך אגרסיבי ונפיץ שנקרא להבה! להבה ללא ריסון היא דבר מסוכן. חוסר יכולת לשלוט על גובה הלהבה עשוי לשרוף את התבשיל, דבר שמלמד ש.. אמצעים שעומדים לרשותנו או אנשים שכפופים לנו, יכולים לצאת בשנה זו משליטה. בפשט אנו נראה באמת איך בשנה זו אנשים, גופים וקהילות מתאגדים, מתפצלים, מורדים או יוצאים משליטה ומאבדים סבלנות ואמון בהנהגה המובילה או בדרך וההשפעה והשליטה של מנהיגים, אישים ורעיונות שפעם הצליחו להחזיק ולרסן, מתפוגגת עד כדי איבוד המושכות או פילוג והתפלגות (בחירות). ברמה האישית, אמצעים שעומדים לרשותנו או אנשים שכפופים לנו יכולים לצאת משליטה. מדובר על שליטה, על ריסון ועל איפוק עצמי בכל הקשור ליצרים, לדחפים ולרגשות שפועלים בקרבנו למשל: חוסר שליטה ברגשות עשוי להפוך את רגש ההתלהבות להשתלהבות ולאחר מכן להתלהמות ולבסוף לאלימות. חוסר שליטה עצמית ביצרים יכול להפוך כעס לזעם, את האסרטיביות לאגרסיביות ואת הפחד לחרדה.

 שנת תשע"ט שנת צורך באיזון, בשוויון והמלחמה על הצדק.

הייצוג האסטרולוגי של הקלף מזל מאזניים ומספרו - 4 הם הבלמים שאמורים למתן ולרסן את קצב הסוער של שנת תשע"ט. דבר שמלמד שבשנה זו הצורך בשמירה על איזון והצורך בהפעלת שיקול דעת לפני כל פעולה או עשייה כזו או אחרת, חיוני וחשוב ביותר. המתח והלהט של השנה החולפת צוברים בשנה זו תאוצה והדבר יראה כאילו העולם ממהר אל קיצו וירגיש כאילו אנו דוהרים ושועטים בירידה ללא מעצורים. קצב מהיר של אירועים והתרחשויות יוצר מצב ותחושה של "אם לא עכשיו, אי מתי"?, מצב של "זה הכול או כלום". חשוב לזכור שלמרות תחושת הדחיפות, יתכן שדווקא הססנות, ריסון, איפוק והימנעות מחיפזון הן הצעד הנכון. זכרו, החיפזון מהשטן. רצוי ומומלץ להמשיך להניע תהליכים שבאים לתקן עוולות ועושק אך מבלי לאבד עליהם שליטה (לשמור על גובה הלהבה), מבלי שהדברים יברחו לנו מהידיים ומבלי לאבד את הראש. זו שנה של צורך מבוקר ואחראי למנף את ההישגים שנצברו בשנה הקודמת אך יש לעשות זאת בתבונה וממקום יותר בוגר ואחראי, והדבר כולל גם את היכולת לרסן את תחושת הצדק, למרות שהיא נראית אבסולוטית ומוצדקת לחלוטין, ולפעול בצורה שקולה ומדודה. כלומר: אל נהיה רק צודקים, אלא נהיה גם חכמים! לא לתת לתחושת הצדק שלנו להשתלט על מעשינו, ובשם הצדק, לרמוס ערכים, היגיון ומידות אחרות ומכאן שעלינו להיות חכמים - כלומר לחשוב על ההשלכות של מעשינו ופעולותינו, כולל השלכותיהם המוסריות. ולדעת שגם שאיפות צודקות צריכות להיות מרוסנות ע"י הבחירה בטוב האמיתי כדי שלא נרמוס ונדרוס אחרים בדרך ובקיצור: לא להיות צדקן אלא להיות צדיק, לא להיתמם אלא להיות תמים.

תשע"ט שנה של גיבורים חדשים

גיבורים חדשים, מקומיים וגלובליים יצוצו הן בתחום הכלכלי, הן בזירה הפוליטית והן בתחום החברתי, גם כאן אצלנו וגם ברחבי העולם. אנו נראה מנהיגים חדשים שמצליחים לאחד תחת רעיון אחד קבוצה גדולה של אנשים שיש בכוחה להשפיע וברצונה להשפיע באופן אישי ומבפנים, מבלי להיות תלויים באחרים. התהליכים הללו של לקיחת המושכות לידיים מובילים להקמתה של מפלגה חדשה או גוף פולטי גדול שמונעים מתחושת קיפוח וחוסר צדק ושביכולתם לצבור כוח רב ולהיות גורם מעצב ומשפיע בעתיד לבוא .

שנת תשע"ט שנת הדיבור והברבור. (הכול דיבורים וכולם מדברים()

שנת תשע"ט היא שנה מאוד ורבאלית, שנה של המון מלל ודיבורים, שיחות ואיומים, הבטחות ומפגשים. שנה שבה התקשורת על שלל ענפיה, ממשיכה להוות גורם רב השפעה, וכוחה אף מתעצם ועולה. שנת תשע"ט היא שנה של צחצוח לשנות וצחצוח חרבות והשפעתה של התקשורת על גובה הלהבות ועל סדר היום הציבורי תהה מוחלטת, דבר שיקים עליה מתנגדים שיבקשו לרסן את כוחה שלדעתם חורג מכל פרופורציה. גם בהיבט הטכנולוגי והמדעי, שנת תשע"ט היא שנה חיובית ופיתוחים, המצאות ותגליות חדשות יעוררו הדים רבים. במקביל אנו גם נהיה עדים למחיר הכבד שאנו משלמים בגין אותם חידושים והמצאות. למשל: הקרינה מהטלפון הסלולרי, שבלעדיו אין איש יכול, תמשיך לטגן לנו את המוח. האינטרנט שהוא כלי נהדר, ינוצל לרעה על ידי גורמים שליליים לביצוע פשעי מחשב. רשתות חברתיות כמו פייסבוק, טוויטר וכדומה, גדלים ומתעצמים ובידיים הלא נכונות הן הופכות כלי מסוכן מאוד, שיוכל לחולל מהומה רבה ונזק רב הן למדינות והן לאדם הפרטי. שנה שבה הגולם הופך יותר חכם מיוצרו...

טיפ לשנה טובה יותר: משלי ד23: "מִכָּל מִשְׁמָר נְצֹר לִבֶּךָ, כִּי מִמֶּנּוּ תּוֹצְאוֹת חַיִּים" - האיבר שהכי חשוב לשמור עליו הוא הלב, כי ממנו יוצא הדם הנותן חיים לכל הגוף. לב בלשון המקרא משמעו גם פנימיות, מקום המחשבות והרגשות; גם במשמעות זו הלב הוא האיבר שהכי חשוב לשמור עליו, כי המחשבות והרגשות גורמים להפרשת הורמונים המשפיעים באופן משמעותי על בריאותו של האדם - מחשבות עצבניות ומתוחות עלולות לגרום לחץ דם גבוה ומחלות לב, ומחשבות רגועות ושמחות עשויות לשפר את הבריאות - כי ממנו תוצאות חיים.

 

לסיכום: כפי שהכותב רואה את הדברים, שנת תשע"ט איננה שנה של קטיפת פירות. היא שנה של תכנון לקראת הקמה ובנייה של מבנה ארגוני חדש, שנה של חפירת הבורות להצבת היסודות שלתוכם ניצוק את האידיאות, הערכים והרעיונות החדשים שהתגבשו הן בשנה החולפת והן בשנה זו. על יסודות ועמודים אלו, נבנה ב"ה את בסיס חיינו בשנים הבאות. גם אם בשנה זו לא תהיה קלה דרכנו, עדיין יהיו בה גם רגעים משמחים, מוצלחים וטובים, רגעים שיוסיפו נחת וכבוד לערכים נשכחים של הדדיות והוגנות. כך שבעזרת השם בשנה הבאה – תש"פ ,יהיה לנו על מה לברך ולהודות לשנה שחולפת.

            שנה טובה ואלוהים אתכם!!

עוזיהו הכוהן 

"כי שפתי כהן ישמרו דעת ותורה יבקשו מפיהו כי מלאך ה' צבאות"

"יִהְיוּ לְרָצון אִמְרֵי פִי וְהֶגְיון לִבִּי לְפָנֶיךָ. ה' צוּרִי וְגואֲלִי"

"הָשִׁיבָה לִּי שְׂשׂוֹן יִשְׁעֶךָ וְרוּחַ נְדִיבָה תִסְמְכֵנִי"

בשלווה, בענווה וברוח טובה.

052-3646914

תחזית תָרולוגית לשנת תשע"ח

תחזית שנתית על פי התָרולוגיה וקלפי הטארוט לשנת תשע"ט