"יִהְיוּ לְרָצון אִמְרֵי פִי וְהֶגְיון לִבִּי לְפָנֶיךָ. ה' צוּרִי וְגואֲלִי" - "הָשִׁיבָה לִּי שְׂשׂוֹן יִשְׁעֶךָ וְרוּחַ נְדִיבָה תִסְמְכֵנִי"

"כי שפתי כהן ישמרו דעת ותורה יבקשו מפיהו כי מלאך ה' צבאות"

"הטו אזנכם ולכו אלי, שמעו ותחי נפשכם".

תחזית שנתית  לשנת תש"פ  על פי התרולוגיה וקלפי הטארוט.

קוראיי היקרים שנה טובה,

המון שאלות לגבי מהותה של השנה החדשה ושל העשור החדש הונחו על שולחני. אין לי כוונה להתנבא בשאלות שקשורות במה יהיה בביטחון, בכלכלה או בחינוך וזאת מכיוון שאני מאמין באמונה שלמה, שלהתנהגות המוסרית שלנו כבני אדם שביחד יוצרים קהילה ועם, יש השפעה ישירה על איכות מצבנו הביטחוני, הכלכלי והאישי כאחד. אני מאמין, שהמעשים שלנו, המחשבות שלנו והמילים שלנו יוצרים את המציאות שאותה אנו נפגוש בעתיד. אם כך אחיי, שנה טובה זה בידיים שלנו!! הן כיחידים והן כעם. אחדות, מוסר ויושר לאומי יבטיחו לנו כעם, ביטחון, ושלווה וגשם. התחברות למהות הרוחנית שגלומה וצפונה בשנת תש"פ תוביל אותנו ב"ה להגשמה ולמציאת נתיבים חדשים של הארה ותובנות רבות משמעות לנו ולעולם כולו. אז לכול הסקרנים אני מצרף את המהות הרוחנית שגלומה בשנה החדשה תש"פ שבאה בעזרת השם על כולנו לטובה ובעשור החדש שאליו אנו נכנסים עשור ה-פ' וזאת בעזרת התָרולוגיה ותורת קלפי הטארוט על פי רוח הגישה היהודית.

שאו ברכה, שנה טובה ואלוהים אתכם!!

הקלף השנתי וקלף העשור מייצגים את האנרגיות  בשנה הקרובה ובעשור הקרוב עשור ה – פ'

(החל מ: תש"פ ועד - תשפ"ט)

הקלף השנתי מייצג גם את קלף העשור מכוון שכך, ברוך השם לא רק שנה חדשה בפתח אלא גם עשור חדש ניצב לפתחנו.

אנרגיות בשנה זו ובעשור זה, יושפעו הן לחיוב או לשלילה מכוחה האנרגטי של האות פ'.  תש"פ מלמדת שחלפו 5780 שנים מאז בריאת העולם ועד עתה.

בתרולוגיה הקלף שמייצג את האות פ' הוא קלף המגדל

 

קלף הטארוט שמייצג את שנת תש"פ ואת העשור שבפתח עשור ה-פ'

השתייכות: ארקנה הבכירה

מספר הקלף: הוא 16.

ערך גימטרי: 80

מספר האות: 17

משמעות אסטרולוגית : כוכב מאדים ונגה פועל על כוכב חמה באמצעות מאדים.

משמעות בעץ החיים הקבלי : נתיב מס' 27 בעץ החיים המחבר בין ספירת נצח לספירת הוד.

 

תיאור השנה והעשור: קלף המגדל מלמד על עשור אגרסיבי ועל שנה פעילה מאוד. הקלף מסמל מצבים ונסיבות חיצוניות אשר יש בכוחם להוביל לשינויים שלא היינו מוכנים לעשות בעצמנו ולכן השינויים הללו נכפים עלינו מבחוץ והם יאלצו אותנו להשתנות ולהסתגל למצב חדש בעל כורחנו. אלו הם עשור ושנה של תהפוכות, עשור ושנה של שינויים חדים, בשנה זו ובעשור הזה, זה נראה שבירה והרס של מצב ישן שכבר לא מתאים לנו כחלק מרצון לנסות וליצור מצב חדש וטוב יותר. בעשור זה ובשנה הזו, נהיה עדים לתהפוכות גדולות שיובילו לשינויים דרמטיים אשר ישפיע לשלילה על העולם כולו. כמו למשל: קריסה של משטרים הפיכה שלטונית והחלפת מנהיגים או קריסה כלכלית של גוף גדול  שגורר את כול השוק למצב של סחרור. כול אלו מובילים את החברה הכלל עולמית לפילוג ולפלגנות. זהו עשור ושנה של החלה של סדר עולמי חדש. שמתפתח כתוצאה מהתמודדות אל מול חולי גדול או מגיפה בריאותית, או אסון טבע  שיוצר משבר אקולוגי בקנה מידה גדול כמו למשל רעידת אדמה גדולה ומשמעותית. שנת תש"פ ועשור ה- פ' אכן רוויי תהפוכות אשר יכולות להראות בהתחלה כאסון כבד אך לאחר זמן מה, נוכל להבין כי הדברים שקרו (גם אם לא היו קלים) הם הסירו מעלינו גורמים שהגבילו ועיכבו אותנו וכי למעשה בשורה התחתונה הדברים קרו לטובה. ומכוון שאין רע בא מלמעלה ב"ה מעז עוד יצא מתוק...

משמעותו הרוחנית של שנת תש"פ  ועשור ה-פ' : מבחינה רוחנית משמעותה, של שנת תש"פ ושל העשור הם לגורם לנו להגיע לידי אחדות אך לצערי (לפי שעה) אחדות זו מגיע בדרך הקשה ומתוך אילוץ ברירת מחדל וכפייה. מאחר שכבר  5780 שנה לא השכלנו להגיע לידי אחדות עם כול מי שסובב אותנו באופן חיובי ומתוך בחירה . מציב מולנו בורא עולם בשנה הזו ועשור זה בעל כורחנו מצבים לא קלים אשר יכפו עלינו שיתופיי פעולה עם עם כול הסובבים אותנו ויאלצו את כולם להתאחד גם עם אויב מר וזאת לצורך לחימה באויב\אסון\משבר משותף שלא מבחין בין קרבנותיו ,שחוצה גבולות, לאומיים, דתות ודעות ולבד, לא ניתן להביסו.

מטרתו הרוחנית של שנת תש"פ  ושל העשור ה-פ':  היא לתת לנו לבני האדם עוד הזדמנות להביא את העולם הפנימי שלנו ואת העולם החיצוני לנו לידי אחדות. וגם אם זו אחדות שנובעת מכורך, עקב אסון שמאלץ אותנו לקירוב לבבות וכך מתוך שלא לשמה, ב"ה יהיה לשמה . האחדות המושלמת כך למדנו חכמים, צריכה להתקיים בשלושה רמות: אחדות ברובד הגוף, אחדות ברוב הנפש ואחדות ברובד הנשמה .

אחדות ברובד גוף: היא אחדות פרטית, אישית בינכם לבין עצמכם כלומר להיות לישרי לב עם עצמכם,  להיות ישרי לב עם עשייתכם, להיות לישרי לב עם חייכם וכדומה..  

אחדות ברובד נפש: היא אחדות קולקטיבית לאומית שמאחדת אותנו כעם איש אל מול אחיו מתוך ידיעה ברורה שכול ישראל ערבים זה לזה. כלומר לפעול בתום לב עם כולם. לפעול בתום לב עם כל אדם וכל חיי...

אחדות ברובד נשמה:  זו אחדות עם 70 אומות העולם שסביבנו מתוך לב טהור שמעניק כבוד לצלם אלוהים שבו נבראנו כולנו כול בניי האדם..

רק שילוב נכון בין שולשת סוגיי האחדות, יוצר אחדות רבת כוח ועוצמה שמורכבת מלב ישר, לב תמים ולב טהר . רק אחדות שכזו מובילה לדבקות בשם יתברך מתוך אמונה ש"ביום ההוא יהיה יהוה אחד ושמו אחד"!!

איך מגיעים לידי אחדות שכזו? כאן נכנסת האות פ' לתמונה..

האות פ' בעלת ערך גמטרי 80. לאות הזאת יש גם צורה סופית ף' בעלת ערך גמטרי 800, הפה הוא האיבר אקטיבי ובעל השפה רבה על איכות חיינו לא לחינם נאמר חיים ומוות ביד הלשון כלומר: באמצעות הפה ניתן לבנות ולעזור לאנשים על ידי תמיכה ועידוד באותה מידה ניתן באמצעות הפה להרוס ולפגוע באנשים על ידי לשון הרע קללות ורכילות כמו למשל הוצאת שם רע על האדם ועל הבריאה. באמצעות הפה אנחנו מסוגלים להרוס עולמות ולבנות עולמות. זהו הכלי דרכו אנו מבצעים את השינויים החזקים ביותר בחיינו לכן בעשור הקרוב עשור הפ' מוטלת עלינו אחריות רבה לתקן את חטאי הדיבור והלשון  להשתמש  בפה בצורה נכונה הן בחינה רוחנית על ידי דיבור זך ונקי והן בחינה ארצית חומרית על ידי זה שנסגל תזונה נכונה ולא נכניס לתוך הפה שלאנו מאכלות אסורים ומאכלים בלתי בריאים. דיבור בקדושה ואכילה בקדושה יהפכו את הפה שלנו לפה קדוש, פה שמפיק מרגליות , פה שמשנה גורלות ופה שבורא עולמות.

טיפ לעשור טוב יותר ולשנה מוצלחת יותר: בעשור שחלף תשע"ט תקננו את חטאי העין והראייה. בעשור הזה תש"פ שבא ב"ה על כולנו לטובה אנו נדרשים לתקן את חטאי הפה והלשון... לכן רכשו במהרה חוכמה וכלים רוחניים ומעשיים לעשות זאת וב"ה תקנו את עולמכם.... עשור טוב שנה מוצלחת ואלוהים איתנו בוא ביחד נעזור לו לעזור לנו..

בענווה בשלווה וברוח טובה

עוזי הכוהן...

"בְּרִיתִי הָיְתָה אִתּוֹ

הַחַיִּים וְהַשָּׁלוֹם וָאֶתְּנֵם לוֹ

מוֹרָא וַיִּירָאֵנִי וּמִפְּנֵי שְׁמִי נִחַת הוּא

 תּוֹרַת אֱמֶת הָיְתָה בְּפִיהוּ וְעַוְלָה לֹא נִמְצָא בִשְׂפָתָיו

 בְּשָׁלוֹם וּבְמִישׁוֹר הָלַךְ אִתִּי וְרַבִּים הֵשִׁיב מֵעָו‍ן

 כִּי שִׂפְתֵי כֹהֵן יִשְׁמְרוּ דַעַת וְתוֹרָה יְבַקְשׁוּ מִפִּיהוּ כִּי

מַלְאַךְ יְהוָה צְבָאוֹת הוּא."

0523646914