איך להציל קשר שמתפורר?

 

שאלה: עוזי שלום, שמי חני ואני פונה אליך בשאלה שקשורה לזוגיות. אני ובעלי נשואים כבר 11 שנה ויש לנו 2 ילדים נפלאים. שנינו בני 38, עובדים בעבודות מסודרות וביחד מצליחים להסתדר לא רע. לאחרונה אני חשה שמשהו אצל בעלי לא בסדר. בעלי מכונס בתוך עצמו, אינו מרבה לדבר ויש לי תחושה שהוא מסתיר ממני דבר כזה או אחר. היות ולא מצאתי הסבר הגיוני להתנהגות שלו, אני מאוד מפחדת שאולי יש לו מישהי אחרת. האם ניתן לבדוק בקלפים מה עובר על בעלי והאם יש בסיס לפחד שמנקר בלבי? אנא עזור לי להבין מה עלי לעשות כדי להציל את הקשר שמתפורר לנגד עיניי?

%d7%98%d7%90%d7%a8%d7%95%d7%989

תשובה: חני חביבתי, ערכתי בעבורך פרישת הכוונה זוגית בת 3 קלפים. פרישה זו יש בכוחה לבדוק את מהות הקשר ואת איכותו וכמו כן תשקף הפרישה את כל אחד מהאנשים שמרכיבים את הקשר ואת תרומתו למצב הקיים.

38קלף 10 החרבות מעיד כי הזוגיות הזו אכן חולה. העדר אינטימיות, חשק מיני ומוטיבציה זוגית, גרמו לכך שהשגרה השחיתה כל חלקה טובה בזוגיות הזו וגרמה לסיטואציה מולה אתם ניצבים היום. הקלף מציין שתהליך זה של דעיכה זוגית לא החל היום והוא תוצאה מתמשכת של בורות, חוסר תשומת לב ואחריות הדדית לשלמות המערכת. למעשה, זה כבר זמן רב שהזוגיות הזו מקבלת סימני אזהרה שמטרתם היא להתריע שבמידה ולא יעשו הצעדים המתבקשים לתיקון הבעיה, תמצאו את עצמכם ניצבים בפני שוקת שבורה. ובמילים יותר פשוטות, את ובעלך שכחתם או לא ידעתם איך ומה עליכם לעשות כדי לשמר/לטפח את הזוגיות שלכם כך שהיא תהיה חזקה מספיק לצלוח את ים החיים מבלי לטבוע בדרך. חשוב לזכור שזוגיות איננה מתה בין לילה והיא גוועת לאיטה בגלל מעשים שאנו עושים או נמנעים מלעשות. כמו כן, מספק לנו קלף זה את התשובה לשאלתך - מה עובר על בעלי? הקלף מעיד כי בעלך נמצא בנקודה בה הוא חש כי הוא אינו ממצא את חייו כפי שהיה רוצה. הוא סגור מבחינה רגשית, ממעיט בדיבור, עם נטייה לדיכאון ומאוכזב קשות מהזוגיות בה הוא מצוי ולצערי הוא לא מוצא את הדרך, את הכלים ואת המוטיבציה הדרושה כדי להיחלץ מהמצב הזה. מהנקודה הזו הדרך לבגידות ולחיפוש ריגושים מחוץ למסגרת הזוגית קצרה מאוד.

הקלף השני בפרישה

 

 

קלף 4 הגביעים מעיד כי עדיין לא בוצעו כל המהלכים הדרושים לשיקום הזוגיות לפני שתוכלו להכריז בלב שלם שלזוגיות הזו אין כל טעם. יתרה מזו, הקלף מלמד שבורא עולם ברוב חסדו עדיין מאמין כי עם קצת רצון, התחשבות הדדית ונכונות להתחייבות ולהשקעה ניתן לשקם ולגשר על הפערים שנוצרו עם השנים. היהדות מלמדת אותנו שבורא עולם הוא שמזווג זיווגים כך שהחיבור בניכם איננו מקרי והוא לא נוצר יש מאין. לכן אל לכם למהר ולהסיק מסקנות חפוזות לגבי נכונות הקשר, אל תמהרו להשליך ולהרוס את הבית שאלוהים נתן לכם. על פי המסורת היהודית, אהבה יוצרת בית. המילה בית מתחילה באות ב' המורכבת משני קווים מקבילים המחוברים ביניהם בקו מאונך. באופן סמלי, הדבר מלמד כי בית נוצר על ידי שני אנשים, שלכל אחד מהם האינדיבידואליות שלו ושניהם מצטרפים זה לזה על קרקע משותפת. מטרתם היא לבלות את שארית חייהם ביחד וליצור סביבה חמה, מאושרת ובטוחה. איך עושים זאת? נלמד מהקלף הבא. 

 

 

 

 

22קלף 6 החרבות נקרא גם קלף הסיוע. הקלף מלמד שבכדי להיחלץ מהמצב הקיים יהיה עליכם ללמוד, להפנים וליישם את הדרך הנכונה ביותר ליצירת חיי זוגיות ושיתוף. למידה והפנמה של כלים אלו בכוחם להביא לשינוי המתבקש. יש זוגות שיכולים ומסוגלים לעשות זאת בכוחות עצמם ויש כאלה שזקוקים לעזרה וסיוע חיצוני על מנת שיוכלו ללמוד ולתקן את הטעון תיקון. אצלכם הקלפים ממליצים בחום לפנות לעזרתו של איש מקצוע (יועץ זוגי) אשר יכוון וידריך אתכם כיצד להפוך את המשבר הקיים לנקודת צמיחה, למידה ושיתוף כך שמעז יצא מתוק.

 

 

לסיכום: חני חביבתי, פרישת הקלפים מעידה כי לבעלך אין כל אישה אחרת בחייו, לפחות לא בשלב זה. מחובתי לציין כי במידה ותמשיכו להתעלם מסימני האזהרה שפוקדים את זוגיותכם, גם זה יבוא ועד מהרה כבר יהיה קשה מידי ומאוחר מידי לגשר על הפערים. המלצת הקלפים לפנות לטיפול זוגי היא חד משמעית וברורה ואין בכך כל בושה. יתרה מזו, אתם חייבים לעשות זאת לא רק למענכם אלא גם למען ילדיכם שיושפעו רבות מהאופן בו תבחרו להתמודד עם המבחן הזוגי בו אתם מצויים. הפרישה משקפת שבמידה ותשכילו את ובעלך למצוא את העוז והכוח הדרוש כדי לפתור את המשבר מתוך רצון טוב וכנה להגיע לאושר הדדי, יתאפשר הדבר וכל שעליכם לעשות הוא להיפתח לנושא מתוך תחושת אחריות משותפת לאיכות הקשר בו אתם מצויים. אם אינכם מסוגלים לעשות זאת לבד, מומלץ וכדאי לפנות לייעוץ זוגי שיאיר את עינכם. במידה ותעשו זאת, מראים הקלפים כי תוך פרק זמן קצר, שאורכו עד חצי שנה, ניתן יהיה לעבור את התקופה הסוערת ומתוך הכאב הקיים תצמח לנו זוגיות אחרת, טובה יותר. במידה ובחצי שנה הקרובה לא תבצעו את השינויים הדרושים לתיקון המצב אתם עשויים להגיע לנקודת האל חזור ממנה הפירוד יהיה בלתי נמנע . מכיוון שהעתיד עוד לא נקבע חשוב לזכור שאתם הם אלו שיקבעו איזה סוף יהיה לסרט הזה- עצוב או שמח... אתם הבמאים ובידכם הדבר.

 

לבעלה של חני: הקלפים מתארים שאתה נמצא מצב נפשי ורגשי לא קל (קלף 10 החרבות) וחשוב לציין שגם לך יש חלק בגורמים שהובילו למצב הקיים. הקלפים מייעצים לך בחום לא למהר ולזרוק את התינוק עם המים ולמצוא בתוכך את הכוחות הדרושים כדי לעמוד במבחן בו אתה נבחן כעת. נטילת יוזמה ואחריות אישית יובילו ליצירת דיאלוג שיוביל למציאת הפתרון הדרוש על מנת להשיב לך את שלוות הנפש לה אתה זקוק כעת. לכן ידידי, אל תעמוד מהצד ותיתן לבית שלך לקרוס. על פי היהדות בן הזוג אינו אמור להיות אחראי לאושרנו, נהפוך הוא. אנו שאחראים לבן זוגנו. קיבלנו אותו על מנת להעניק לו. לתת לו. להיות עסוקים בו. ותאמין לי חכמינו ידעו מה הם אומרים כשהורו לנו על כך. רק הנתינה האינסופית היא שיוצרת מחד, אהבה מצדנו ומאידך רצון של בן הזוג להשיב לנו כפל כפליים. חשוב שתדע שיש לך אישה טובה שתעשה הכול כדי להחזיר את החיוך לפרצופך. בכוחות משותפים ניתן להתגבר על הבעיה לכן אל תתעצל ואל תמהר לזרוק את המתנה שאלוהים שלח לך ופנה עוד היום לייעוץ זוגי שיאפשר לכם לקבל כלים להציל את הקשר הזוגי שמתפורר. בבקשה חייג אלי ל – 0523646914 ואשמח לעזור ולקשר אתכם עם יועץ זוגי איכותי ומנוסה שיש בכוחו להאיר את עינכם בזמן קצר ובמקצועיות רבה כדי ששניכם תהיו ב"ה מאושרים.

בענווה בשלווה וברוח טובה

ברוך אתה ה'... אשר קידשנו בקדושתו של אהרן, וציונו לברך את עמו ישראל באהבה".

יְבָרֶכְם ה' וְיִשְׁמֶרְכם.
יָאֵר ה' פָּנָיו אֵלֶיכםָ וִיחֻנֵּכםָּ.
יִשָּׂא ה' פָּנָיו אֵלֶיכםָ וְיַשֵּׂם לְכם שָׁלוֹם.
וְשָׂמוּ אֶת שְׁמִי עַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, וַאֲנִי אֲבָרֲכֵם.

עוזי הכוהן

052-3646914

אבחון זוגי בעזרת התרולוגיה וקלפי הטארוט